ΔΠΜΣ στην Γνωστική και Κινητική Ανάπτυξη από το ΤΕΦΑΑ του ΑΠΘ και το Τμήμα Νηπιαγωγών του Πανεπιστημίου Δ. Μακεδονίας

Το Παιδαγωγικό Τμήμα Νηπιαγωγών της Παιδαγωγικής Σχολής Φλώρινας του Πανεπιστημίου Δυτικής Μακεδονίας σε συνεργασία με το Τμήμα Επιστήμης Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης, για το πανεπιστημιακό έτος 2009-2010, θα δεχθεί υποψήφιους για εγγραφή στο Διαπανεπιστημιακό – Διατμηματικό Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών στην «Γνωστική και Κινητική Ανάπτυξη»,  σε δύο κατευθύνσεις:

1. Στη Γνωστική Ανάπτυξη.
  2. Στην Κινητική Ανάπτυξη.

Ο αριθμός των εισακτέων στο Διαπανεπιστημιακό – Διατμηματικό Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών ορίζεται κατ’ ανώτατο όριο σε είκοσι (20) φοιτητές για κάθε έτος (δέκα φοιτητές ανά κατεύθυνση).
Το Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών παρέχει Μεταπτυχιακό Δίπλωμα Ειδίκευσης στη «Γνωστική και Κινητική Ανάπτυξη».Αναλυτικά στο συνημμένο αρχείο.

1. Στη Γνωστική Ανάπτυξη.
  2. Στην Κινητική Ανάπτυξη.