Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών σε πέντε κατευθύνσεις από το Παιδαγωγικό Τμήμα Νηπιαγωγών της Παιδαγωγικής Σχολής Φλώρινας του Πανεπιστημίου Δυτικής Μακεδονίας

Tο Παιδαγωγικό Τμήμα Νηπιαγωγών της Παιδαγωγικής Σχολής Φλώρινας του Πανεπιστημίου Δυτικής Μακεδονίας για το πανεπιστημιακό έτος 2009-2010 θα δεχθεί υποψήφιους για εγγραφή στο Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών σε πέντε κατευθύνσεις:
1. στη Διδακτική Μεθοδολογία και Αναλυτικά Προγράμματα με αναγραφή κατεύθυνσης.
2. στις Πολιτισμικές Σπουδές (Σημειωτικές δομές και πρακτικές) με αναγραφή κατεύθυνσης.
3. στην Εκπαιδευτική Πολιτική και Εκπαιδευτική Έρευνα με αναγραφή κατεύθυνσης.
4. στις Ψυχολογικές και εκπαιδευτικές προσεγγίσεις της διαφορετικότητας με αναγραφή κατεύθυνσης.
5. στη Γλώσσα και Λογοτεχνία στην εκπαίδευση με αναγραφή κατεύθυνσης.

Ο αριθμός των εισακτέων στο Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών ορίζεται κατ’ ανώτατο όριο σε πενήντα (50) φοιτητές για κάθε έτος (δέκα φοιτητές ανά κατεύθυνση).

Οι υποψήφιοι μπορούν να υποβάλλουν τις αιτήσεις με τα δικαιολογητικά τους στο διάστημα από την 1η μέχρι και την 30ή Σεπτεμβρίου 2009·
Η διαδικασία επιλογής θα πραγματοποιηθεί κατά το πρώτο δεκαήμερο του Οκτωβρίου του 2009.

Αναλυτικές πληροφορίες στο συννημένο αρχείο – ανακοίνωση-προκήρυξη.