Μαθήματα Τουρκικής Γλώσσας στους φοιτητές του Α.Π.Θ. από το Κέντρο Διδασκαλίας Ξένων Γλωσσών του Α.Π.Θ.

Ανακοινώνεται ότι στο πλαίσιο διεύρυνσης διδασκαλίας των ξένων γλωσσών στο Α.Π.Θ. και της συνεργασίας με το Σχολείο Νέας Ελληνικής Γλώσσας, το Κέντρο Διδασκαλίας Ξένων Γλωσσών προσφέρει  μαθήματα τουρκικής γλώσσας στους φοιτητές του Α.Π.Θ.

Τα μαθήματα θα διδαχθούν κατά το χρονικό διάστημα από 22 Φεβρουαρίου έως 22 Μαρτίου 2010 από καθηγήτρια του Πανεπιστημίου Canakkale Onsekiz Mart University της Τουρκίας, η οποία επισκέπτεται το Α.Π.Θ. στο πλαίσιο επιστημονικής συμφωνίας μεταξύ των δύο Πανεπιστημίων.

Όσοι ενδιαφέρονται, καλούνται να δηλώσουν συμμετοχή συμπληρώνοντας και αποστέλλοντας ηλεκτρονικά τη σχετική «ΑΙΤΗΣΗ-ΔΗΛΩΣΗ» στη διεύθυνση thkaldi@phil.auth.gr, το αργότερο μέχρι τις 16 Φεβρουαρίου 2010.
Το αναλυτικό πρόγραμμα των μαθημάτων έχει ως εξής:

• Τμήμα Αρχαρίων:

Δευτέρα: 14.00-17.00, Αίθουσα Α, Ισόγειο κτηρίου Ν.Ο.Π.Ε.
Τετάρτη: 14.00-17.00, Αίθουσα Α, Ισόγειο κτηρίου Ν.Ο.Π.Ε.
Παρασκευή: 14.00-17.00, Αίθουσα Α, Ισόγειο κτηρίου Ν.Ο.Π.Ε.

• Τμήμα Μέσων:

Δευτέρα: 17:00-20:00, Αίθουσα Α, Ισόγειο κτηρίου Ν.Ο.Π.Ε.
Τρίτη: 14.00-17.00, Αίθουσα Α, Ισόγειο κτηρίου Ν.Ο.Π.Ε.
Πέμπτη: 14.00-17.00, Αίθουσα Α, Ισόγειο κτηρίου Ν.Ο.Π.Ε.

Προτεραιότητα θα δοθεί σε φοιτητές των Τμημάτων της Φιλοσοφικής Σχολής