Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για απόσπαση προσωπικού από Υπηρεσίες, ΝΠΔΔ και ΝΠΙΔ του Δημοσίου Τομέα στην Αρχή Διασφάλισης Ποιότητας στην Ανώτατη Εκπαίδευση (Α.ΔΙ.Π.),

Η Αρχή Διασφάλισης Ποιότητας στην Ανώτατη Εκπαίδευση (ΑΔΙΠ) ενδιαφέρεται να απασχολήσει προσωπικό, πανεπιστημιακής, τεχνολογικής και υποχρεωτικής εκπαίδευσης (ΠΕ, ΤΕ και ΥΕ) με απόσπαση από Δημόσιες υπηρεσίες, ΝΠΔΔ και ΝΠΙΔ του Δημοσίου.
Οι αποσπασμένοι θα κληθούν να υποστηρίξουν το διοικητικό ή και επιστημονικό-ερευνητικό έργο της Α.ΔΙ.Π.
Τυχόν πιστοποιημένη ειδίκευση σε ζητήματα διασφάλισης ποιότητας στην εκπαίδευση θα συνεκτιμηθεί.
Απαραίτητη προϋπόθεση η άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας.
Οι ενδιαφερόμενοι καλούνται να υποβάλουν στα γραφεία της Α.ΔΙ.Π. (Λεωφ. Συγγρού 44, Αθήνα 11742, 5ος όροφος) ή να αποστείλουν ηλεκτρονικά στη διεύθυνση adipsecretariat@adip.gr (αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε. ) σχετική αίτηση και αναλυτικό βιογραφικό σημείωμα μέχρι τις 30 Ιουνίου 2010.