Συμπόσιο προς τιμήν του Καθηγητή Paavo V. Komi στα πλαίσια της ανακήρυξης του ως επίτιμου Διδάκτορα από το ΤΕΦΑΑ-ΑΠΘ, με θέμα “Βιολογικά χαρακτηριστικά και μηχανική επιβάρυνση της μυοσκελετικών δομών. Η επίδραση στην ανθρώπινη κίνηση”

O Τομέας Αγωνιστικών Αθλημάτων διοργανώνει Συμπόσιο προς τιμήν του Καθηγητή Paavo V. Komi στα πλαίσια της ανακήρυξης του ως επίτιμου Διδάκτορα από το ΤΕΦΑΑ-ΑΠΘ με θέμα “Βιολογικά χαρακτηριστικά και μηχανική επιβάρυνση της μυοσκελετικών δομών. Η επίδραση στην ανθρώπινη κίνηση” με εισηγητές τους:

• Paavo Komi Department of Biology of Physical Activity  University of Jyväskylä, Finland
  • Μπαλτζόπουλο Β.  Institute for Biomedical Research into Human Movement and Health (IRM) The Manchester Metropolitan University, United Kingdom
  • Αραμπατζή Δ. Department of Training and Movement Sciences, Humboldt-University of Berlin, Germany
  • Καραμανίδης Κ. Institute of Biomechanics and Orthopaedics
  • German Sport University of Cologne, Germany
  • Κέλλης Ε. Τμήμα  Επιστήμης Φυσικής  Αγωγής και Αθλητισμού, ΤΕΦΑΑ,ΑΠΘ (Σέρρες)

ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ: Κοτζαμανίδης Χρήστος & Κόλλιας Ηρακλής καθηγητές ΤΕΦΑΑ-ΑΠΘ.

ΔΕΥΤΕΡΑ 11 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2010 – ΩΡΑ: 17:00
ΑΜΦΙΘΕΑΤΡΟ ΝΕΟΥ ΚΤΙΡΙΟΥ Τ.ΕΦ.Α.Α. ΘΕΡΜΗ