Παράταση Υποβολής Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος για Συμμετοχή στις Επιτροπές του Α.Π.Θ.- Μέλη ΔΕΠ/Λοιπές Κατηγορίες Προσωπικού

Στο πλαίσιο των αρχών του ανοιχτού και συμμετοχικού πανεπιστήμιου καλούνται όλα τα μέλη της Πανεπιστημιακής Κοινότητας του Α.Π.Θ. (μέλη ΔΕΠ και λοιπές κατηγορίες προσωπικού) να δηλώσουν το ενδιαφέρον τους για συμμετοχή στις επιτροπές του Ιδρύματος.

Η συμβολή των επιτροπών στη διοίκηση και λειτουργία του Α.Π.Θ. θα είναι ουσιαστική.
Ο χαρακτήρας της κάθε επιτροπής μπορεί να είναι συμβουλευτικός, εποπτικός ή και συντονιστικός, σύμφωνα με τις αρμοδιότητές της.

Τα κριτήρια για την επιλογή των μελών κάθε επιτροπής είναι:
α) η συνάφεια του γνωστικού αντικειμένου με το αντικείμενο της επιτροπής,
β) η εμπειρία σε παρόμοιες θέσεις,
γ) η εκπροσώπηση όλων των τμημάτων και των βαθμίδων των μελών ΔΕΠ.

Η προθεσμία υποβολής αίτησης συμμετοχής  για τα μέλη  ΔΕΠ  και τις λοιπές κατηγορίες προσωπικού ΠΑΡΑΤΕΙΝΕΤΑΙ μέχρι την 1η Νοεμβρίου 2010.

Με εκτίμηση,

Ιωάννης Α. Μυλόπουλος, Πρύτανης ΑΠΘ