Ανακοίνωση προκηρύξεων υποτροφίων από το Τμήμα Κληροδοτημάτων του Α.Π.Θ. για το ακαδημαϊκό έτος 2010-2011

Το Τμήμα Κληροδοτημάτων του Α.Π.Θ., 2ος όροφος κτιρίου Κ. Καραθεοδωρή, προκήρυξε υποτροφίες για προπτυχιακές και μεταπτυχιακές σπουδές στην Ελλάδα για το ακαδημαϊκό έτος 2010-2011.

Οι αιτήσεις λήγουν στις 23-12-2010.

Προκηρύσσονται οι παρακάτω υποτροφίες:

1. Υποτροφία Κληροδοτήματος “Αν. Αναστασιάδη” (σε μεταπτυχιακούς φοιτητές του Τμ. Πολιτικών Μηχανικών)
2. Υποτροφία Κληροδοτήματος “Ουρανίας Παπαχριστοδούλου” (σε μεταπτυχιακούς φοιτητές εσωτερικού σε μεταπτυχιακούς φοιτητές Θεωρητικών Σπουδών του Α.Π.Θ.)
3. Υποτροφία Κληροδοτήματος “Κων/νου Λαζαρίδη” (σε μεταπτυχιακούς φοιτητές της Σχολής Γεωπονίας ή Δασολογίας και Φυσικού Περιβάλλοντος του Α.Π.Θ.)
4. Υποτροφία Κληροδοτήματος “Κων/νου Κατσέα” (πρωτοετείς φοιτητές σχολών Θετικών Επιστημών, Πολυτεχνικής, Γεωπονίας, Δασολογίας & Φυσικού Περ/ντος, Κτηνιατρικής, Ιατρικής, Οδοντιατρικής και του Τμήματος Φαρμακευτικής του Α.Π.Θ. )
5. Υποτροφία Κληροδοτήματος “Δημητρίου Τσιακμακοπούλου”.

Αναλυτικές πληροφορίες για  κάθε μια προκήρυξη υποτροφίας στις ανακοινώσεις της κεντρικής ιστοσελίδας.