Το Α.Π.Θ. στην πόλη. Κάλεσμα για συμμετοχή.

Αγαπητά μέλη της Πανεπιστημιακής Κοινότητας,

Σήμερα, Παρασκευή 27 Μαΐου 2011, πραγματοποιήθηκε η 1η Συνάντηση της ομάδας εθελοντών για τις δράσεις ενημέρωσης της πόλης από το Α.Π.Θ.

Στη συνάντηση αποφασίστηκε ότι, τη Δευτέρα 30 Μαΐου 2011 και την Τρίτη 31 Μαΐου 2011, οι ομάδες των εθελοντών του Α.Π.Θ. (φοιτητές, μέλη ΔΕΠ και εργαζόμενοι) θα βρίσκονται σε κεντρικά σημεία της Θεσσαλονίκης για να ενημερώσουν το κοινό και να διανείμουν το σχετικό ενημερωτικό υλικό.

Συγκεκριμένα, τη Δευτέρα και την Τρίτη, από τις 10.00 και μέχρι τις 18.00, οι Εθελοντές του ΑΠΘ, θα βρίσκονται στα παρακάτω σημεία:

– Αριστοτέλους  με Εγνατία
– Διαγώνιος
– Καμάρα
-Λευκός Πύργος
– Αριστοτέλους με Τσιμισκή
-Κολόμβου με Εγνατία
-Ικτίνου με Ζεύξιδος.

Τη Δευτέρα, στις 9.30 π.μ., καλούνται όλα τα μέλη της Πανεπιστημιακής Κοινότητας που θέλουν να συμμετάσχουν, σε συνάντηση στην Αίθουσα Συγκλήτου (Κτίριο Διοίκησης ΑΠΘ, 7ος όροφος) για να οργανωθεί και να συντονιστεί η παρέμβαση.

Σας περιμένουμε όλους!

Το Πρυτανικό Συμβούλιο,