Την Κυριακή 16 Οκτωβρίου 2022, κατά τις ώρες 10:00-14:00, στο κτήριο ΚΕΔΕΑ του ΑΠΘ θα πραγματοποιηθεί Ημερίδα με θέμα: «Προσεγγίζοντας τη Διδασκαλία της Χημείας στη Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση με Καινοτόμες Εκπαιδευτικές Τεχνολογίες».

Την Ημερίδα διοργανώνει ο Σύνδεσμος Χημικών Βορείου Ελλάδος (ΣΧΒΕ) σε συνεργασία με το Περιφερειακό Τμήμα Κεντρικής και Δυτικής Μακεδονίας (ΠΤΚΔΜ) της Ένωσης Ελλήνων Χημικών, υπό την αιγίδα του Τμήματος Χημείας του ΑΠΘ.

Την Ημερίδα μπορούν να παρακολουθήσουν φοιτητές, εκπαιδευτικοί σχολείων αλλά και φροντιστηρίων, όλων των βαθμίδων και ειδικοτήτων, οι οποίοι διδάσκουν Φυσικές Επιστήμες.

Σας παρακαλώ να ανρτηθεί στη σελίδα του ΑΠΘ ώστε στη συνέχεια να αιτηθούμε στο ΚΗΔ την ζωντανή αναμετάδοση η/και βιντεοσκόπηση της Ημερίδας.

Επισυνάπτεται όλο το απαραίτητο πληροφοριακό υλικό.

Για την επικοινωνία της Ημερίδας
Ελένη Δεληγιάννη
lenadj@chem.auth.gr

Mε εκτίμηση