EPICUR: Ερωτηματολόγιο για τις εκπαιδευτικές ανάγκες των μεταπτυχιακών φοιτητών και των νέων ερευνητών

Αγαπητές και Αγαπητοί συνάδελφοι,

Το Α.Π.Θ. στο πλαίσιο της συμμετοχής του στο Ευρωπαϊκό Πανεπιστήμιο “EPICUR”, διεξάγει έρευνα με σκοπό τον εντοπισμό πιθανών ελλείψεων στα υφιστάμενα προγράμματα σπουδών σας και την αποτύπωση των αναγκών σας για πρόσθετα μαθήματα ή προγράμματα, που θα μπορούσαν να προσφερθούν μέσω του EPICUR.

Η έρευνα απευθύνεται σε μεταπτυχιακούς φοιτητές και νέους ερευνητές (υποψήφιους διδάκτορες, μεταδιδακτορικούς ερευνητές) των πανεπιστημίων της Συμμαχίας EPICUR.

Σας παρακαλούμε να συμπληρώσετε το ερωτηματολόγιο που θα βρείτε αναρτημένο στο σύνδεσμο https://soscisurvey.ifss.kit.edu/needsanalysismecr/ , το οποίο είναι ανώνυμο, στην αγγλική γλώσσα και για τη συμπλήρωσή του απαιτούνται περίπου 15 λεπτά.

Η συμμετοχή σας στην έρευνα είναι πολύ σημαντική, αφού από τις απαντήσεις σας θα καθοριστεί ο σχεδιασμός και η ανάπτυξη εκπαιδευτικών προγραμμάτων και μαθημάτων εξειδικευμένων για τις ανάγκες των μεταπτυχιακών φοιτητών και των νέων ερευνητών του EPICUR.

Η διάρκεια της έρευνας είναι: 9/7/2024 – 26/7/2024.

Με εκτίμηση,

Ο Επιστημονικά Υπεύθυνος του EPICUR