Ενημερωτική Ημερίδα με θέμα: “HPV-λοίμωξη,- testing,-εμβολιασμός”

Η Δ’ Μαιευτική και Γυναικολογική Κλινική του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης σε συνεργασία με την Ευρωπαϊκή Ένωση για τον Καρκίνο του Τραχήλου  (European Cervical Cancer Association – ECCA) και την Ελληνική Εταιρεία Έρευνας και Αντιμετώπισης του Ιού των Θηλωμάτων (HPV) διοργανώνει την Παρασκευή 28 Ιανουαρίου 2011 (09.00 – 19.00) στην Αίθουσα Τελετών του Α.Π.Θ. (Κτίριο Διοίκησης) ενημερωτική Ημερίδα  με θέμα “HPV-λοίμωξη, – testing, -εμβολιασμός”, η οποία απευθύνεται πρωτίστως προς όλους τους Φοιτητές και τις Φοιτήτριες Ιατρικής του Α.Π.Θ., αλλά και προς όλους τους Φοιτητές και Φοιτήτριες των άλλων Σχολών του Α.Π.Θ.
Η Ενημερωτική αυτή Ημερίδα εντάσσεται στο πλαίσιο των εκδηλώσεων της Ευρωπαϊκής Εβδομάδας για την Πρόληψη του Καρκίνου του Τραχήλου (European Cervical Cancer Prevention Week), οι οποίες θα λάβουν χώρα σε όλες τις Ευρωπαϊκές χώρες και στην Ελλάδα από 23 έως 29 Ιανουαρίου 2011.

Γραμματεία: Τηλ. 2313312140
e-mail: agorast@med.auth.gr