Επιστημονική ημερίδα: «Ο Romain Gary (1914-1980) και η εποχή του: ημερίδα στη μνήμη του συγγραφέα με αφορμή τα εκατό χρόνια από τη γέννησή του»

Αγαπητά μέλη της πανεπιστημιακής κοινότητας,

Το Εργαστήρι Συγκριτικής Γραμματολογίας και ο Τομέας Λογοτεχνίας του Τμήματος Γαλλικής Γλώσσας και Φιλολογίας του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου σας προσκαλούν στην επιστημονική ημερίδα που διοργανώνουν από κοινού με θέμα:

Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη 2 Δεκεμβρίου 2014 και ώρα 14:00-21:00, στο Αμφιθέατρο της Κεντρικής Βιβλιοθήκης του Α.Π.Θ.

Η είσοδος στην ημερίδα είναι ελεύθερη για το κοινό και οι περισσότερες εισηγήσεις θα γίνουν στα ελληνικά.

Για τη χορήγηση βεβαίωσης παρακολούθησης, απαιτείται ηλεκτρονική δήλωση συμμετοχής στην ιστοσελίδα:

Η εργασίες της ημερίδας θα μεταδοθούν ζωντανά μέσω διαδικτύου από αυτή την ιστοσελίδα.

Το πρόγραμμα της ημερίδας επισυνάπτεται.