Ημερίδα με θέμα: “Ιατρικές ειδικότητες στην Ελλάδα και στο εξωτερικό”

Το Γραφείο Διασύνδεσης του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης διοργανώνει Ημερίδα με θέμα: “Ιατρικές ειδικότητες στην Ελλάδα και στο εξωτερικό” την Παρασκευή 6 Μαΐου, στο Αμφιθέατρο Β της Ιατρικής Σχολής του Α.Π.Θ., 15:00-20:00.

Στόχος της εκδήλωσης είναι η άμεση και έγκυρη ενημέρωση των φοιτητών και αποφοίτων της Ιατρικής Σχολής για τις δυνατότητες και προοπτικές λήψης ιατρικής ειδικότητας στην Ελλάδα και στο εξωτερικό (Αμερική, Αγγλία, Γερμανία, Ελβετία, Σουηδία, Ολλανδία κλπ.).
Καθώς έχει παρατηρηθεί μεγάλη δυσκολία στην εύρεση και συγκέντρωση πληροφοριών σχετικά με τη λήψη θέσης ιατρικής ειδικότητας και τη συνέχιση της επαγγελματικής σταδιοδρομίας των αποφοίτων γιατρών, η εκδήλωση θα είναι μια ευκαιρία πληροφόρησης προκειμένου να διευκολυνθούν οι ενδιαφερόμενοι στη λήψη απόφασης.

Ματσούκα Κική
Τμήμα Διασύνδεσης, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης