4ος φοιτητικός διαγωνισμός “E-nnovation”

Αξιότιμη/ε κυρία/κύριε,

Σας αποστέλλω ανακοίνωση του Γραφείου Διασύνδεσης ΑΠΘ για την διεξαγωγή workshop (Ημερίδας προετοιμασίας), την Τετάρτη 04/05/2011 στα πλαίσια του 4ου Φοιτητικού διαγωνισμού ψηφιακής καινοτομίας και επιχειρηματικότητας «E-nnovation 2011».

Για την υποστήριξη των συμμετεχόντων, θα διεξαχθούν τον Μάιο ειδικά workshops (ημερίδες προετοιμασίας) σε όλη την Ελλάδα μέσω των οποίων τα μέλη του ΚΕΜΕΛ θα μοιραστούν τις εμπειρίες τους από την πολύχρονη σταδιοδρομία τους σε ελληνικές και πολυεθνικές επιχειρήσεις και οργανισμούς και θα παρέχουν στους υποψηφίους τις απαραίτητες κατευθυντήριες γραμμές και την τεχνογνωσία για την ανάπτυξη ενός επιχειρηματικού πλάνου, την προώθηση της επιχειρηματικής τους ιδέας καθώς και την υλοποίηση της.

Οι ομιλητές της εκδήλωσης θα είναι:

1. Ιωάννης Μεθόδιος: Αντιπρόεδρος ΚΕΜΕΛ, πρώην Πρόεδρος και Δ/νων Σύμβουλος της εταιρείας Accenture Ελλάδος
  2. Ιωάννης Κώτης: πρώην Πρόεδρος Algida, Σύμβουλος Επιχειρήσεων
  3. Αντώνης Ματσιτέλης: πρώην Γενικός Διευθυντής Johnson & Johnson Hellas

Ώρα: 16:00-19:00
Αμφιθέατρο: «Αλέξανδρος Τσιούμης», Κτίριο Πολυτεχνικής Σχολής Α.Π.Θ., Ισόγειο κτιρίου Τοπογράφων Μηχανικών

Για δηλώσεις συμμετοχής θα πρέπει να αποστείλετε e-mail στο: emmanouil@cso.auth.gr

Περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το διαγωνισμό στο: www.ennovation.gr

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το Workshop (Ημερίδα προετοιμασίας), στο: http://www.cso.auth.gr/Greek/Drasi82.gr.htm

Με εκτίμηση,

Γραφείο Διασύνδεσης Α.Π.Θ.