6η Ημερίδα για την Εφηβεία

Σας προσκαλούμε στην 6η Ημερίδα για την Εφηβεία, η οποία διοργανώνεται για έκτη συνεχή χρονιά στα πλαίσια του Προγράμματος Μεταπτυχιακών Σπουδών του Ιατρικού Τμήματος της Σχολής Επιστημών Υγείας Α.Π.Θ. σε συνεργασία με τη Δ’ Παιδιατρική Κλινική Α.Π.Θ.

Η 6η Ημερίδα στοχεύει στη συνεχή εκπαίδευση και επιμόρφωση τόσο των επαγγελματιών υγείας όσο και αυτών της σχολικής εκπαίδευσης και κοινωνιολογίας σε θέματα σχετικά με την υγεία, ευεξία και ισορροπία της προσωπικότητας του εφήβου.

Η 6η Ημερίδα απευθύνεται σε παιδιάτρους, γενικούς γιατρούς, άλλους επαγγελματίες υγείας, εκπαιδευτικούς, ψυχολόγους, φοιτητές ιατρικής-ψυχολογίας-παιδαγωγικής αλλά και σε οποιονδήποτε επιστήμονα ασχολείται με τον έφηβο.

Η είσοδος είναι ελεύθερη ενώ χορηγούνται Μόρια Συνεχιζόμενης Ιατρικής Εκπαίδευσης (C.ME. credits).