ΑΝΑΓΟΡΕΥΣΗ ΤΟΥ ΚΩΣΤΑ ΑΞΕΛΟΥ ΣΕ ΕΠΙΤΙΜΟ ΔΙΔΑΚΤΟΡΑ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑΣ ΚΑΙ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗΣ ΤΗΣ ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΗΣ ΣΧΟΛΗΣ ΤΟΥ Α.Π.Θ.

Α ν α γ ό ρ ε υ σ η
ΤΟΥ ΔΙΑΚΕΚΡΙΜΕΝΟΥ ΕΛΛΗΝΑ ΦΙΛΟΣΟΦΟΥ ΚΩΣΤΑ ΑΞΕΛΟΥ ΣΕ ΕΠΙΤΙΜΟ ΔΙΔΑΚΤΟΡΑ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑΣ ΚΑΙ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗΣ ΤΟΥ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΕΙΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΕΛΕΤΗΣ:
Πέμπτη 5 Μαρτίου 2009 ΩΡΑ 7.00 μ.μ, ΑΙΘΟΥΣΑ ΤΕΛΕΤΩΝ «Αλέξανδρος Παπαναστασίου» (Κτίριο Παλαιάς Φιλοσοφικής Σχολής)

ΔΗΜΟΣΙΑ ΠΑΝΗΓΥΡΙΚΗ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ του Τμήματος Φιλοσοφίας και Παιδαγωγικής

ΕΝΑΡΞΗ-ΠΡΟΣΦΩΝΗΣΗ
από τον Πρόεδρο του Τμήματος Καθηγητή Σωκράτη Χαρ. Δεληβογιατζή και τον Γενικό Πρόξενο της Γαλλίας στη Θεσσαλονίκη  κ. Christian THIMONIER

ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΣ
από τον Πρύτανη του Α.Π.Θ. Καθηγητή Αναστάσιο Κ. Μάνθο

ΕΠΑΙΝΟΣ ΤΟΥ ΤΙΜΩΜΕΝΟΥ
από την Καθηγήτρια Αλεξάνδρα Δεληγιώργη

ΤΕΛΕΤΗ ΑΝΑΓΟΡΕΥΣΕΩΣ
Ανάγνωση ψηφίσματος και τίτλου από τον Πρόεδρο του Τμήματος Καθηγητή Σωκράτη Χαρ. Δεληβογιατζή

ΕΠΙΔΟΣΗ ΠΛΑΚΕΤΑΣ ΤΙΜΗΣ από τον Πρύτανη του Α.Π.Θ. Καθηγητή Αναστάσιο Κ. Μάνθο