Αναγόρευση Επίτιμων Διδακτόρων του Γενικού Τμήματος της Πολυτεχνικής Σχολής του Α.Π.Θ.

Την Πέμπτη 21 Μαίου 2009 και ώρα 12 μμ. το μεσημέρι, στην Αίθουσα Τελετών του ΑΠΘ, θα γίνει αναγόρευση σε Επίτιμο Διδάκτορα του Γενικού Τμήματος της Πολυτεχνικής Σχολής του ΑΠΘ του Καθηγητή Gerard A. Maugin (Πανεπιστήμιο Pierre et Marie Curie, Παρίσι) και του Καθηγητή Constantino Tsallis (Εθνική Ακαδημία Επιστημών Βραζιλίας, Ινστιτούτο Santa Fe ΗΠΑ).

Το απόγευμα της ίδιας ημέρας στις 7 μμ. διοργανώνεται επίσης στην Αίθουσα Τελετών του ΑΠΘ Κονσέρτο υπό τη διεύθυνση του Καθηγητή, Συνθέτη και Μαέστρου Th. Antoniou (Boston University, USA).
Η είσοδος είναι ελεύθερη.

Οι εκδηλώσεις αυτές εντάσσονται στα πλαίσια της διοργάνωσης από το Εργαστήριο Μηχανικής του ΑΠΘ του 2nd World Symposium on Multiscale Material Mechanics & Engineering Sciences που θα διεξαχθεί στις 22 Μαίου 2009 στην Αίθουσα της Συγκλήτου του ΑΠΘ.

Συνοπτικό πρόγραμμα επισυνάπτεται.