Αναγόρευση του νεοελληνιστή καθηγητή του Πανεπιστημίου του Aix-en-Provence Louis Coutelle σε επίτιμο διδάκτορα του Τμήματος Φιλολογίας του Α.Π.Θ.

Την Τετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012 και ώρα 7.00 μ.μ., στην αίθουσα τελετών του παλαιού κτηρίου της Φιλοσοφικής Σχολής, θα γίνει η τελετή αναγόρευσης του νεοελληνιστή καθηγητή  του Πανεπιστημίου του Aix-en-Provence Louis Coutelle σε επίτιμο διδάκτορα του Τμήματος Φιλολογίας του Α.Π.Θ.

Τον έπαινο του τιμωμένου θα εκφωνήσει η επίκουρη καθηγήτρια της Νεοελληνικής Φιλολογίας Κατερίνα Τικτοπούλου. Μετά την αναγόρευσή του ο κ. Louis Coutelle θα μιλήσει με θέμα: " Εγκωμιαστικά". Ο Πρύτανης του Α.Π.Θ.                                              Ο Πρόεδρος του Τμήματος Φιλολογίας Ι. Μυλόπουλος                                                                       Μ. Χρυσανθόπουλος