Επίσημος Εορτασμός της 25ης Μαρτίου

Την Παρασκευή 25 Μαρτίου 2011 στις 6.00 μ.μ. θα γίνει  στην Αίθουσα Τελετών του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης ο επίσημος εορτασμός της επετείου της Εθνεγερσίας.

Ύστερα από την εισήγηση του Πρύτανη καθηγητή Ιωάννη Α. Μυλόπουλου τον Πανηγυρικό της ημέρας θα εκφωνήσει ο  καθηγητής του τμήματος Νομικής, της Σχολής Ν.Ο.Π.Ε. του Α.Π.Θ. κ. Αθανάσιος Καΐσης με θέμα:«Νομικός Πολιτισμός και Παγκοσμιοποίηση».

Σας προσκαλούμε να παραστείτε.

Με τιμή Ο Πρύτανης Ιωάννης Α. Μυλόπουλος

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΕΛΕΤΗΣ Είσοδος των Πρυτανικών Αρχών και της Συγκλήτου

ΕΝΑΡΞΗ ΤΕΛΕΤΗΣ “Τη Υπερμάχω” (Απολυτίκιο) Χορωδία “Γιάννης Μάντακας” του Α.Π.Θ. Διευθυντής Χορωδίας: Πέτρος Μπεκιαρίδης

Εισήγηση του Πρύτανη καθηγητή Ιωάννη Α. Μυλόπουλου

Ο Πανηγυρικός της ημέρας από τον καθηγητή του Τμήματος Νομικής της Σχολής Ν.Ο.Π.Ε. Αθανάσιο Καΐση με θέμα: «Νομικός Πολιτισμός και Παγκοσμιοποίηση».

ΜΟΥΣΙΚΟ ΜΕΡΟΣ L.v. Beethoven Εισαγωγή “Egmont”, Έργο 84 Ορχήστρα Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης Διεύθυνση Ορχήστρας: Δημήτρης Δημόπουλος

ΕΘΝΙΚΟΣ ΥΜΝΟΣ Αποχώρηση της Συγκλήτου και των Επισήμων

ΤΕΛΟΣ ΤΕΛΕΤΗΣ Πέρας προσέλευσης 5.45 μ.μ.

Να σημειωθεί ότι την ιστοσελίδα http://noc.auth.gr/services/voice-video/streaming/vod_events.html μπορούν να επισκέπτονται όσοι επιθυμούν να δουν την εκδήλωση μαγνητοσκοπημένη καθώς και προηγούμενες εκδηλώσεις που μεταδόθηκαν μέσω live streaming.