Μουσική εκδήλωση με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα Εθελοντισμού

Με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα Εθελοντισμού, την Παρασκευή 4 Δεκεμβρίου 2015 και ώρα 19.00, θα πραγματοποιηθεί εκδήλωση γνωριμίας με τους εθελοντές του Πανεπιστημίου και της πόλης μας. Η εκδήλωση θα πλαισιωθεί μουσικά από τους "Presidents" με μουσικές Jazz και Rock. Ο εθελοντισμός αφορά και επικεντρώνεται κυρίως στον συνάθρωπο αλλά και σε ενέργειες που μπορούν να αφορούν μεταξύ άλλων συμμετοχή σε δράσεις για το περιβάλλον, συμμετοχή σε καλλιτεχνικές ομάδες, κοινωνική προσφορά κάθε μορφής.

Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί στη Φοιτητική Λέσχη του ΑΠΘ, στον πάνω όροφο δίπλα στο εστιατόριο των καθηγητών, με είσοδο από 3ης Σεπτεμβρίου, δίπλα από το κόκκινο κτίριο της Επιτροπής Ερευνών.

Σας περιμένουμε όλους για μια χαλαρή συζήτηση ανταλλαγής απόψεων και πιθανότατα, ενός νέου προγραμματισμού και συντονισμού δράσεων.

Η συμμετοχή σας, θα μας δώσει μεγάλη χαρά!

Αν υπάρχει επαφή με εθελοντικούς φορείς εντός και εκτός πανεπιστημίου,  με χαρά να τους προσκαλέσετε.

Με εκτίμηση,
Ο Πρόεδρος της Επιτροπής Εθελοντισμού του Α.Π.Θ.
Καθ. Χρήστος Αντωνόπουλος