Πρόσκληση στη 2η εκδήλωση του ελληνικού IEEE-EMBS chapter

Αγαπητοί συνάδελφοι και φίλοι,

Με μεγάλη χαρά σας ανακοινώνουμε τη δεύτερη εκδήλωση του ελληνικού chapter του IEEE-EMBS.

Η εκδήλωση θα λάβει χώρα στην Αίθουσα Συγκλήτου, στο 2ο όροφο του κτηρίου Διοίκησης του Εθνικού Μετσόβιου Πολυτεχνείου, Πολυτεχνειούπολη Ζωγράφου, την Πέμπτη 23 Νοεμβρίου 2006, στις 15:30. Οι συμμετέχοντες θα έχουν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν μία συζήτηση στρογγυλής τράπεζας με τίτλο:

“Ιατρική καινοτομία: Ωφέλη και προκλήσεις από τη σύνδεση ιατρών και μηχανικών”.

Οι ομιλητές θα είναι οι Γ. Βέλμαχος, Καθηγητής Χειρουργικής, Πανεπιστήμιο Harvard, Κ. Μπίρμπας, Λέκτορας Χειρουργικής, Πανεπιστήμιο Αθηνών και Γ. Κακλαμάνος, Επίκ. Καθηγητής Χειρουργικής, Πανεπιστήμιο Αθηνών. Τη συζήτηση θα συντονίζει ο Δ. Κουτσούρης, Καθηγητής, Εθνικό Μετσόβιο Πολυτεχνείο Αθήνας.

Στο συνοδευτικό αρχείο pdf βρίσκεται η πρόσκληση για την εκδήλωση, η οποία περιλαμβάνει σύντομα βιογραφικά σημειώματα των ομιλητών και του συντονιστή.

Θα χαρούμε πολύ να σας δούμε όλους εκεί!

Τα ιδρυτικά μέλη του ελληνικού IEEE-EMBS chapter