Σεμινάριο του Τομέα Νεότερης και Σύγχρονης Ιστορίας, Λαογραφίας και Κοινωνικής Ανθρωπολογίας με θέμα: «Ληστευόμενος κόσμος» και «απομυζητές παλιάνθρωποι» στον «καιρό της ρεμούλας»

Στο πλαίσιο του Σεμιναρίου την Πέμπτη 19 Ιανουαρίου, στις 7.15 μ.μ., θα μιλήσει ο μεταδιδακτορικός υπότροφος στο Τμήμα Ιστορίας, Αρχαιολογίας και Κοινωνικής Ανθρωπολογίας του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας, Πάρης Παπαμίχος-Χρονάκης, με θέμα: «Ληστευόμενος κόσμος» και «απομυζητές παλιάνθρωποι» στον «καιρό της ρεμούλας». Αναπαραστάσεις του κοινωνικού και κοινωνικές σχέσεις στη Θεσσαλονίκη του Μεγάλου Πολέμου, 1914-1918».

Η διάλεξη θα πραγματοποιηθεί όπως πάντα στην αίθουσα 401, στον 4ο όροφο του ν.κ. της Φιλοσοφικής Σχολής του ΑΠΘ.