Συναυλία Μνήμης για τον Γιάννη Μάντακα από την Χορωδία του Α.Π.Θ.

Το Μουσικό Τμήμα της Πανεπιστημιακής Φοιτητικής Λέσχης και η Χορωδία «Γιάννης Μάντακας» του Α.Π.Θ. διοργανώνει συναυλία μνήμης για τον ιδρυτή τους Γιάννη Μάντακα με αφορμή τα δέκα χρόνια από το θάνατό του.
Η συναυλία περιλαμβάνει τα Κάρμινα Μπουράνα του Καρλ Ορφ και θα δοθεί το Σάββατο 20 Δεκεμβρίου, ώρα 20.30 στην Αίθουσα Τελετών του Α.Π.Θ.
Συμμετέχουν η Σοφία Κυανίδου (σοπράνο), ο Κώστας Ζαμπούνης (τενόρος), ο Αθανάσιος Πόγκας (βαρύτονος), η Χορωδία «Γιάννης Μάντακας» του Α.Π.Θ. (διδασκαλία: Πέτρος Μπεκιαρίδης), η Γυναικεία Χορωδία Δωματίου Πολυγύρου (διδασκαλία: Εριφύλη Δαμιανού), η Χορωδία του Ν.Ω.Θ. (διδασκαλία: Jean-Christoph Charron), η Παιδική Χορωδία του Ν.Ω.Θ. (διδασκαλία: Μαρία Μελιγκοπούλου) και η Ορχήστρα του Ν.Ω.Θ. υπό τη διεύθυνση του Κάρολου Τρικολίδη.