Σύγχρονη εικαστική έκθεση με τίτλο: «Ωδή στη θάλασσα» με συμμετοχή του Τμήματος Εικαστικών και Εφαρμοσμένων Τεχνών της Σχολής Καλών Τεχνών του Α.Π.Θ.

Το Ευρωπαϊκό Κέντρο Βυζαντινών και Μεταβυζαντινών Μνημείων σε συνεργασία με το 3ο εργαστήρι ζωγραφικής και το εργαστήρι χαρακτικής του Τμήματος Εικαστικών και Εφαρμοσμένων Τεχνών της Σχολής Καλών Τεχνών του Α.Π.Θ., υπό την επίβλεψη των καθηγητών Ζωγραφικής Γιώργου Τσακίρη και Χαρακτικής Μανόλη Γιανναδάκη, καθώς και με την Εφορεία Δυτ. Αττικής, Πειραιώς και Νήσων διοργανώνουν στο Αρχαιολογικό Μουσείο του Πειραιά σύγχρονη εικαστική έκθεση με τίτλο: «Ωδή στη θάλασσα».

Τα εγκαίνια της έκθεσης πραγματοποιήθηκαν την Παρασκευή 21 Αυγούστου 2015 στο Αρχαιολογικό Μουσείο Πειραιά και ώρα 19.30. Η έκθεση θα διαρκέσει έως 31 Οκτωβρίου 2015.