Φυσικά …Μαγικά Νο4 ….τώρα και καλλιτεχνικά!

Η ομάδα Physics Partizani -προπτυχιακοί και μεταπτυχιακοί φοιτητές/τριες του Τμήματος Φυσικής και του Παιδαγωγικού Τμήματος Δημοτικής Εκπαίδευσης του ΑΠΘ-  θα προσπαθήσει να σας μεταπείσει. Θα παρουσιάσουν για τέταρτη φορά διάφορα αλληλεπιδραστικά πειράματα, που υπόσχονται, μεταξύ άλλων, να ξαφνιάσουν, να προβληματίσουν και  να μαγέψουν…Όπλα τους είναι υλικά καθημερινής χρήσης, η φαντασία και η αγάπη τους για τη φυσική.

Τα πειράματα θα πραγματοποιηθούν στον προαύλιο χώρο της Παιδαγωγικής Σχολής στο ΑΠΘ την Πέμπτη 12 Μαΐου από τις 10 το πρωί μέχρι τις 1 το μεσημέρι και την Παρασκευή 13 Μαΐου, από τις 6 το απόγευμα μέχρι τις 9 το βράδυ.
Το βράδυ της Παρασκευής μετά τα πειράματα, θα  πραγματοποιηθεί Μελωδικό Αστροπάρτυ
με συνοδεία ζωντανής μουσικής στον περιβάλλοντα χώρο του Πύργου της Παιδαγωγικής.

Αναλυτικές πληροφορίες στα συνημμένα αρχεία.