Εκδήλωση προς τιμήν των μελών της πανεπιστημιακής κοινότητας που αποχωρούν με τη λήξη του ακαδημαϊκού έτους 2021-2022-Aλλαγή στην ημερομηνία διεξαγωγής, Πέμπτη 1-9-2022

Την Πέμπτη 1 Σεπτεμβρίου 2022 και ώρα 20:00, (μεταφορά από 30-9-2022), στο Αγρόκτημα του Πανεπιστημίου (Πέτρινα Κτίρια), θα πραγματοποιηθεί η τελετή προς τιμήν των μελών της πανεπιστημιακής κοινότητας του Αριστοτέλειου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης, που έχουν αποχωρήσει στο ακαδημαϊκό έτος 2021-2022.

Την εκδήλωση θα ανοίξει με χαιρετισμό ο Πρύτανης του ΑΠΘ, Καθηγητής Νικόλαος Γ. Παπαϊωάννου και θα ακολουθήσει η ομιλία του Καθηγητή του Τμήματος Εικαστικών και Εφαρμοσμένων Τεχνών,
Ξενή Σαχίνη με θέμα: «Που πας Καραβάκι με Τέτοιο Καιρό;»

Επισυνάπτονται η πρόσκληση – πρόγραμμα της εκδήλωσης, καθώς και ο αναλυτικός κατάλογος με τα ονόματα των μελών της πανεπιστημιακής κοινότητας που αποχωρούν.