O Pat Martino στο ΝΟΕSIS – Παρουσίαση της αυτοβιογραφίας του με τίτλο “Here and Now”

Ο Pat Martino (Adjunct Faculty University of Open Arts in Philadelphia, ΗΠΑ) είναι γνωστός στο κοινό της Θεσσαλονίκης τόσο από την περυσινή του εμφάνιση και σεμινάριο στο NOESIS στα πλαίσια των εκδηλώσεων για τα 25 χρόνια του Ινστιτούτου Τεχνικής Χημικών Διεργασιών του ΕΚΕΤΑ όσο και από την πρώτη του εμφάνιση στο ΜΥΛΟ το 2005, οργανωμένη από το Σύλλογο Φίλων της Jazz και Δημιουργικής Μουσικής.

Τον Οκτώβριο του 2011 κυκλοφορεί η αυτοβιογραφία του Pat Martino με τίτλο «Here and Now»  η οποία γράφτηκε σε συνεργασία με τον Bill Milkowski. Το βιβλίο θα παρουσιαστεί την Τρίτη 18 Οκτωβρίου στις 19:30 στο NOESIS – Κέντρο Διάδοσης Επιστημών και Μουσείο Τεχνολογίας, στη Θέρμη, όπου και θα υπάρξει συζήτηση με τη συμμετοχή ομιλητών από το χώρο των Μαθηματικών (Γιάννης Αντωνίου, Καθ. ΑΠΘ), της Αρχιτεκτονικής (Νίκος Τσινίκας, Καθ. ΑΠΘ), της Βιολογίας (Ζαχαρίας Σκούρας, Καθ. ΑΠΘ) και της Τεχνολογίας (Θανάσης Κωνσταντόπουλος, Πρόεδρος ΔΣ ΕΚΕΤΑ), τομείς που με τον ένα ή άλλο τρόπο έχουν επιδράσει δημιουργικά στο συνολικό έργο του Pat Martino.

Η είσοδος είναι ελεύθερη.