Το Πρυτανικό Συμβούλιο, στη συνεδρίασή του αριθμ. 1588/31-10-2011, κατόπιν της αναγγελίας του θανάτου του πρώην Πρύτανη του Α.Π.Θ., ομότιμου καθηγητή, Ιωάννη Αντωνόπουλου, αποφάσισε την αναστολή λειτουργίας των κεντρικών υπηρεσιών του κτιρίου Διοίκησης «Κ. Καραθεοδωρή», την Τρίτη 1-11-2011 και ώρα 14:00.

Παρακαλούνται οι Προϊστάμενοι των Σχολών/Τμημάτων του Πανεπιστημίου να διευκολύνουν τους εργαζόμενους της αρμοδιότητάς τους, που ενδιαφέρονται να παραστούν στη νεκρώσιμη ακολουθία (ώρα 15:00).

Το Πρυτανικό Συμβούλιο

Ιωάννης Α. Μυλόπουλος, Πρύτανης ΑΠΘ
Ιωάννης Δ. Παντής, Αντιπρύτανης Οικονομικού Προγραμματισμού και Ανάπτυξης
Δέσπω Αθ. Λιάλιου, Αντιπρύτανις Ακαδημαϊκών Υποθέσεων και Προσωπικού
Σοφία Α. Κουίδου-Ανδρέου, Αντιπρύτανις Έρευνας

Να σημειωθεί ότι στις 14.15 θα αναχωρήσει λεωφορείο του Α.Π.Θ. μπροστά από το Κτίριο Διοίκησης για όσους επιθυμούν να μεταβούν στα Κοιμητήρια.
Η νεκρώσιμος ακολουθία θα γίνει στις 15.00 μ.μ. στον Ιερό Ναό Αναστάσεως του Κυρίου.