Εγγραφές Πρωτοετών Φοιτητών

Ανακοινώθηκε από το Υπουργείο Πολιτισμού, Παιδείας και Θρησκευμάτων η διαδικασία και η προθεσμία των εγγραφών των επιτυχόντων στα Τμήματα και τις Σχολές της Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης από το Γενικό Λύκειο (ΓΕΛ) ή από το ΕΠΑΛ (Ομάδα Α' & Β') και την ειδική κατηγορία των Ελλήνων πολιτών της μουσουλμανικής μειονότητας της Θράκης.

Αναλυτικές πληροφορίες και οδηγίες στο Δελτίο Τύπου και την Εγκύκλιο του Υπουργείου καθώς και στην Ανακοίνωση για τις εγγραφές εισαγομένων με πανελλαδικές εξετάσεις που θα βρείτε στα συνημμένα αρχεία.

Ενημερωθείτε για τις ώρες & τους χώρους εξυπηρέτησης των Γραμματειών των Τμημάτων από τον Πίνακα Γραμματειών και τον αντίστοιχο  Χάρτη.

Χρήσιμες Πληροφορίες για το ΑΠΘ θα βρείτε στον Οδηγό Επιβίωσης 2015 καθώς και στην ιστοσελίδα του Τμήματος Σπουδών.

Πληροφορίες για τις Φοιτητικές Εστίες μπορείτε να βρείτε στον σύνδεσμο Στέγαση, και στην ανακοίνωση του Τμήματος Σπουδών. Επίσης πληροφορίες για την αναζήτηση στέγης εδώ.

Περιηγηθείτε στην Πανεπιστημιούπολη και βρείτε πληροφορίες για την πρόσβασή σας με την βοήθεια του Χάρτη Παρουσίας του ΑΠΘ.