Εκλογή του Καθηγητή Κλασικής Αρχαιολογίας κ. Μιχάλη Τιβέριου ως τακτικού μέλους της Ακαδημίας Αθηνών στην έδρα της Αρχαιολογίας.

Οι Πρυτανικές Αρχές του Α.Π.Θ. εκφράζουν τα θερμά τους συγχαρητήρια στον κ. Μιχάλη Τιβέριο, καθηγητή Κλασικής Αρχαιολογίας στο Τμήμα Ιστορίας και Αρχαιολογίας της Φιλοσοφικής Σχολής, για την εκλογή του ως τακτικού μέλους της Ακαδημίας Αθηνών, στην έδρα της Αρχαιολογίας.

Η δεύτερη σε διάστημα λίγων ημερών εκλογή μέλους της Φιλοσοφικής Σχολής στην Ακαδημία Αθηνών αποτελεί τιμή το Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης, επιβεβαιώνει για μια ακόμα φορά την υψηλή επιστημονική στάθμη της Φιλοσοφικής Σχολής και συνεχίζει την παράδοση της εκπροσώπησής της στην Ακαδημία Αθηνών.

Οι Πρυτανικές Αρχές,

Ιωάννης Α. Μυλόπουλος, Πρύτανης ΑΠΘ