Εργαστήρια Δημιουργικής Έκφρασης στο Τελλόγλειο

Ξεκινάνε από 21 Ιανουαρίου 2010 και θα ολοκληρωθούν την Παρασκευή 29 Ιανουαρίου οι εγγραφές για το Β’ κύκλο των Εργαστηρίων Δημιουργικής Έκφρασης του τμήματος Εκπαιδευτικών Προγραμμάτων στο Τελλόγλειο Ίδρυμα Τεχνών ΑΠΘ.

Τα εργαστήρια απευθύνονται σε παιδιά προσχολικής ηλικίας και πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης, ενώ από τον περασμένο Οκτώβριο έχει δημιουργηθεί και τμήμα ενηλίκων το οποίο απευθύνεται σε άτομα από 18 ετών και άνω.

Ο Β’ κύκλος σπουδών θα διαρκέσει από την 1η Φεβρουαρίου ως τις 30 Μαΐου.
Ο τετράμηνος κύκλος σπουδών κοστίζει 80 ευρώ και η εγγραφή 15.
Ακόμη, στο πρώτο δεκαήμερο του Ιουνίου στο χώρο του «Μικρού Τελλογλείου» θα εκτεθούν τα καλύτερα έργα από όλη τη χρονιά.

Αναλυτικά θα λειτουργήσουν τα εργαστήρια:
Α. Εικαστικών Τεχνών
Β.  Προσχολικής Αγωγής «Ουράνιο Τόξο»
Γ. Μουσικοθεατρικό Εργαστήριο

Για περισσότερες πληροφορίες και δηλώσεις συμμετοχής επικοινωνήστε με τις υπεύθυνες του τμήματος Εκπαιδευτικών Προγραμμάτων του Τελλογλείου Ιδρύματος:
Δ. Βενετούλια-Εκπαιδευτικός στο: 2310.991611 και Β. Πλιόγκου- M.Sc./Δρ. Επιστημών Αγωγής Α.Π.Θ. στο: 2310.991615, καθώς και με το τηλέφωνο της υποδοχής: 2310.247111.
Επίσης, μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου στη διεύθυνση: pliogouv@eled.auth.gr