Πραγματοποίηση μαθημάτων ρωσικής γλώσσας & πολιτισμού σε φοιτητές-τριες του ΑΠΘ

Ανακοινώνεται ότι στο πλαίσιο συνεργασίας του Κέντρου Διδασκαλίας Ξένων Γλωσσών με το Πρόγραμμα «ΙΑΣΩΝ» προσφέρονται εντατικά μαθήματα ρωσικής γλώσσας & πολιτισμού (2 συνεδρίες/εβδομάδα) στους προπτυχιακούς φοιτητές του Α.Π.Θ. κατά το χρονικό διάστημα από 7 Νοεμβρίου 2011 έως 25 Μαΐου 2012.

Τα μαθήματα θα γίνονται κατά τις ώρες 19.00-20.30, Αίθουσα: Γ΄ του Σχολείου Νέας Ελληνικής Γλώσσας που βρίσκεται στο ισόγειο του παλαιού κτηρίου της Φιλοσοφικής Σχολής (το ακριβές πρόγραμμα θα ανακοινωθεί με την επιβεβαίωση της εγγραφής σας).
Η παρακολούθηση των μαθημάτων είναι υποχρεωτική (τουλάχιστον το 80% των συνολικών ωρών παρακολούθησης).
Όσες φοιτήτριες & όσοι φοιτητές ενδιαφέρονται, καλούνται να δηλώσουν συμμετοχή συμπληρώνοντας τη σχετική «ΑΙΤΗΣΗ-ΔΗΛΩΣΗ» η οποία βρίσκεται στον ιστότοπο http://www.lance.auth.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=36&Itemid=51&lang=el  και να την αποστείλουν ηλεκτρονικά στη διεύθυνση idouliak@lit.auth.gr.
Προθεσμία υποβολής αιτήσεων  31 Οκτωβρίου 2011 και ώρα 12:00.

Εκπρόθεσμες αιτήσεις ΔΕΝ θα γίνουν δεκτές.

Θα ειδοποιηθείτε ηλεκτρονικά για τη συμμετοχή σας.

•Θα λειτουργήσει ένα τμήμα αρχαρίων των 20 ατόμων.
•Θα συμπληρωθεί το τμήμα προχωρημένων που αποτελεί συνέχεια του προηγούμενου έτους  με 10 επιπλέον θέσεις.
•Κατά την επιλογή των υποψηφίων, προτιμώνται φοιτητές/τριες που βρίσκονται μέχρι και στο Ε΄ εξάμηνο σπουδών.
•Στο τέλος του προγράμματος θα δοθεί βεβαίωση παρακολούθησης.

Από το Κέντρο Διδασκαλίας Ξένων Γλωσσών