Προκήρυξη χορήγησης οικονομικής ενίσχυσης Κληροδοτήματος “Γεωργίου και Ελευθερίας Τρέκα”

Το Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης προκηρύσσει από τα έσοδα του Κεφαλαίου με την επωνυμία « Κεφάλαιο Οικονομικής βοήθειας Γεωργίου και Ελευθερίας Τρέκα ή Τρικατσούλα τη χορήγηση οικονομικής ενίσχυσης τριών (3) προπτυχιακών φοιτητών  του Α.Π.Θ., που φοιτούν κατά προτίμηση στη Γεωπονική ή στην Κτηνιατρική Σχολή, έχουν αποφοιτήσει κατά προτίμηση από Λύκειο της Τρίπολης Αρκαδίας, έχουν αδυναμία για την αντιμετώπιση των αναγκών τους που συνδέονται άμεσα με τις σπουδές τους και έχουν διακριθεί ως προς τον χαρακτήρα τους και ως προς τα πνευματικά τους χαρίσματα.

Ύψος οικονομικής ενίσχυσης: 2.000,00 € (εφάπαξ) για κάθε έναν φοιτητή.

Κείμενο προκήρυξης – δικαιολογητικά-αιτήσεις: (μέχρι 15/04/2011) στο Τμήμα Κληροδοτημάτων, β΄ όροφος κτιρίου Κ. Καραθεοδωρή (Διοίκησης) του Α.Π.Θ. κατά τις εργάσιμες μέρες και ώρες τηλ. 2310-995214, fax. 2310-995211.

Θεσσαλονίκη:14-3-2011

Η Προϊσταμένη της Γενικής Δ/νσης Οικονομικών Υπηρεσιών