Πρόσκληση Φοιτητών για Συμμετοχή στο Πρόγραμμα WHEELING EU ENLARGEMENT

Η ιστοσελίδα του Προγράμματος είναι www.wheelingeu.eu

Οι φοιτητές μπορούν να επισκέπτονται την ιστοσελίδα και να υποβάλουν αίτηση στο πρόγραμμα. Το πρόγραμμα απευθύνεται κυρίως σε τριτοετείς φοιτητές, αλλά θα γίνουν δεκτές και αιτήσεις άλλων ετών, εφόσον οι ενδιαφερόμενοι πληρούν τις λοιπές προϋποθέσεις του προγράμματος, όπως αυτές περιγράφονται αναλυτικά στο δικτυακό τόπο.

Οι φοιτητές καλούνται να υποβάλουν τις αιτήσεις τους στο Πανεπιστήμιο, το Πανεπιστήμιο προεπιλέγει 15-20 αιτήσεις και μας τις αποστέλλει για την τελική επιλογή των δύο συμμετεχόντων φοιτητών καθώς και τριών αναπληρωματικών.

Προς διευκόλυνση του Πανεπιστημίου και των φοιτητών μπορούμε να παρατείνουμε την προθεσμία υποβολής αιτήσεων έως τις 28 Φεβρουαρίου. Εν συνεχεία, το Πανεπιστήμιο θα μας αποστείλει τις αιτήσεις των προεπιλεγέντων φοιτητών έως τις 5 Μαρτίου.