Ταχύρρυθμο πρόγραμμα κατάρτισης στο ΑΠΘ για την άσκηση του επαγγέλματος του ξεναγού

ΑΠΟΦΑΣΗ
Η ΥΠΟΥΡΓΟΣ ΤΟΥΡΙΣΜΟΥ

Το Υπουργείο Τουρισμού αποφάσισε την υλοποίηση ταχύρρυθμου προγράμματος κατάρτισης δύο (2) μηνών, από 9 Μαρτίου έως 15 Μαΐου 2015 στο Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης, στους χώρους του Διαπανεπιστημιακού Προγράμματος Μεταπτυχιακών Σπουδών «Μουσειολογία» του Τμήματος Αρχιτεκτόνων της Πολυτεχνικής Σχολής του ΑΠΘ.

Oι ενδιαφερόμενοι που επιθυμούν να συμμετέχουν στο ταχύρρυθμο πρόγραμμα κατάρτισης πρέπει να υποβάλλουν αίτηση από την Δευτέρα 26/1/2015 μέχρι και την Παρασκευή 6/2/2015 στο Υπουργείο Τουρισμού.

Αναλυτικές πληροφορίες δίνονται στη σχετική προκήρυξη.

«Πίνακας με τα μόρια των υποψηφίων για εισαγωγή στο ταχύρρυθμο πρόγραμμα των Ξεναγών συνοδευόμενο από έγγραφο του Υπουργείου Οικονομίας, Υποδομών, Ναυτιλίας & Τουρισμού με διευκρινηστικές πληροφορίες».

«Επικύρωση αποτελεσμάτων επιλογής υποψηφίων για το Ταχύρρυθμο Πρόγραμμα Κατάρτισης στο επάγγελμα του ξεναγού που θα πραγματοποιηθεί στο Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης από 9 Μαρτίου έως 15 Μαΐου 2015».