Το Τμήμα Μουσικών Σπουδών ΑΠΘ συμμετείχε στον εορτασμό της Αγίας Βαρβάρας στο σταθμό του Μετρό ‘Πανεπιστήμιο’

Το Τμήμα Μουσικών Σπουδών του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης στο πλαίσιο των εκδηλώσεων ‘Το Α.Π.Θ. στην Πόλη’ συμμετείχε στον εορτασμό της Αγίας Βαρβάρας, προστάτιδας των εργαζομένων στα υπόγεια έργα, την Κυριακή 4 Δεκεμβρίου 2011 στο εργοτάξιο του σταθμού Μετρό «Πανεπιστήμιο» στη Θεσσαλονίκη.

Στην εορταστική εκδήλωση έλαβε μέρος η φοιτητική ομάδα «Μουσικό Πολύτροπο» του Τμήματος Μουσικών Σπουδών Α.Π.Θ. με τον υπεύθυνο καθηγητή κ. Γιάννη Καϊμάκη.

Την εκδήλωση τίμησαν με την παρουσία τους ο Αντιπρύτανης του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης κ. Γιάννης Παντής, ο Υφυπουργός ΥΠΥΜΕΔΙ κ. Γιάννης Μαγκριώτης, ο Αντιδήμαρχος Θεσσαλονίκης κ. Κωνσταντίνος Ζέρβας και ο Διευθυντής Μετρό Θεσσαλονίκης κ. Γιώργος Κωνσταντινίδης.

Το Τμήμα Μουσικών Σπουδών εκπροσωπήθηκε από την Πρόεδρο του κα. Ευανθία Νίκα – Σαμψών.

Το video της εκδήλωσης είναι διαθέσιμο εδώ: http://www.mus.auth.gr/cms/?q=node/843