Υποτροφία Κληροδοτήματος “Κων/νου Κατσέα” (πρωτοετείς φοιτητές σχολών Θετικών Επιστημών, Πολυτεχνικής, Γεωπονίας, Δασολογίας & Φυσικού Περ/ντος, Κτηνιατρικής, Ιατρικής, Οδοντιατρικής και του Τμήματος Φαρμακευτικής του Α.Π.Θ. )

Το Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης προκηρύσσει από το κληροδότημα «Κων/νου Κατσέα» τη χορήγηση -κατόπιν επιλογής-  τριών (3) υποτροφιών σε πρω-τοετείς φοιτητές των Σχολών: Θετικών Επιστημών, Πολυτεχνικής, Γεωπονίας, Δασο-λογίας & Φυσικού Περ/ντος, Κτηνιατρικής, Ιατρικής, Οδοντιατρικής και του Τμήματος Φαρμακευτικής του Α.Π.Θ.
Προϋποθέσεις χορήγησης: οικονομική αδυναμία, καταγωγή από Μακεδονία, άρι-στα στο απολυτήριο Λυκείου, εισαγωγή στο Α.Π.Θ. κατά το ακαδημαϊκό έτος 2008-2009.
Ύψος-διάρκεια υποτροφίας: 300,00 € το μήνα επί δώδεκα (12) μήνες το χρόνο μέχρι τη λήξη των βασικών σπουδών στο Τμήμα ή τη Σχολή φοίτησης με προϋπό-θεση την επιτυχία σε όλα  τα μαθήματα με μέσο όρο βαθμολογίας 7 και πάνω.
Πληροφορίες – Κατάθεση αιτήσεων: Τμήμα Κληροδοτημάτων Α.Π.Θ. 2ος όροφος κτιρίου Κ. Καραθεοδωρή γραφ. 211 τηλ. 2310-995213/5214, fax. 2310-995211 κατά τις εργάσιμες μέρες και ώρες.
Λήξη προθεσμίας: 1/12/2008

Θεσσαλονίκη: 20/10/2008