Υποτροφία Κληροδοτήματος “Κων/νου Κλεινία”

Το Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης προκηρύσσει διαγωνισμό για τη χορήγηση τριών (3) υποτροφιών σε βάρος του κληροδοτήματος «Κων/νου Κλεινία» σε προπτυχιακούς φοιτητές των Σχολών: Ιατρικής, Οδοντιατρικής, Γεωπονίας, Δασολογίας & Φυσικού Περιβάλλοντος, Κτηνιατρικής, Θετικών Επιστημών και Πολυτεχνικής και του Τμήματος Φαρμακευτικής του Α.Π.Θ. με καταγωγή (κατά προτίμηση) από τη Δυτική Μακεδονία και ιδίως από τη Σιά-τιστα και τη Κοζάνη.
Ύψος-διάρκεια υποτροφίας: 200,00 € το μήνα  επί δώδεκα (12) μήνες το χρόνο μέχρι τη λήξη των βασικών σπουδών στο Τμήμα ή τη Σχολή φοίτησης.
Ημερομηνία διαγωνισμού:  26/04/2010
Κείμενο προκήρυξης-δικαιολογητικά-αιτήσεις: (μέχρι  09/04/2010) στο Τμήμα Κληροδοτημάτων, β΄ όροφος κτιρίου Κ. Καραθεοδωρή (Διοίκησης) του Α.Π.Θ. κατά τις εργάσιμες μέρες και ώρες τηλ. 2310-995214, fax. 2310-995211.

Θεσσαλονίκη: 4./3/2010

Η Προϊσταμένη