Ανακοίνωση Προγράμματος Παρακολούθησης δωρεάν διατμηματικών μαθημάτων Κινέζικης Γλώσσας του Κέντρου Διδασκαλίας Ξένων Γλωσσών ΑΠΘ, σε συνεργασία με το Ινστιτούτο Κομφούκιος

Το Κέντρο Διδασκαλίας Ξένων Γλωσσών, στο πλαίσιο των δωρεάν διατμηματικών μαθημάτων, (απόφαση ΓΣ αριθμ. 37/3-9-24), σε συνεργασία με το Ινστιτούτο ΚΟΜΦΟΥΚΙΟΣ, θα προσφέρει στο χειμερινό εξάμηνο του ακαδ. έτους 2024-2025 σε φοιτητές/τριες του Αριστοτέλειου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης διατμηματικά μαθήματα Κινέζικης γλώσσας (επίπεδο Α1), (κωδικός: ΚΙΝ-Α1) από τις 25 Σεπτεμβρίου έως τη λήξη του χειμερινού εξαμήνου.

Στόχος του μαθήματος είναι η εισαγωγή στην κινέζικη γλώσσα και η ανάπτυξη βασικών γλωσσικών δεξιοτήτων στην κινέζικη γλώσσα (επίπεδο A1) μέχρι το τέλος του προγράμματος. Οι φοιτητές/ήτριες που ενδιαφέρονται, καλούνται να δηλώσουν συμμετοχή συμπληρώνοντας τη σχετική ηλεκτρονική αίτηση στον παρακάτω σύνδεσμο:

Προθεσμία υποβολής αιτήσεων έως τις 15 Σεπτεμβρίου 2024, 15:00 μ.μ.