ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΕΡΕΥΝΩΝ ΣΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ ΕΚΔΗΛΩΣΕΩΝ ΜΕ ΤΙΤΛΟ: “ΠΕΜΠΤΗ ΣΤΟΝ ΠΥΡΓΟ”

Τρεις πανεπιστημιακοί ερευνητές του Α.Π.Θ., ο Επίκ. Καθηγητής στον Τομέα Γλωσσολογίας της Φιλοσοφικής Σχολής του Α.Π.Θ., Δημήτρης Κουτσογιάννης, ο Αν. Καθηγητής του Τμήματος Φιλοσοφίας και Παιδαγωγικής του Α.Π.Θ. Κωνσταντίνος Μπίκος και ο Καθηγητής Επιστημών Προσχολικής Αγωγής και Εκπαίδευσης του Α.Π.Θ., Σωφρόνης Χατζησαββίδης, θα παρουσιάσουν επιστημονικές και εκπαιδευτικές πλευρές της σχέσης του Γραμματισμού με την Εκπαίδευση αύριο, Πέμπτη 11 Ιουνίου 2009 και ώρα 19.00.

Η εκδήλωση διοργανώνεται από το Τμήμα Επιστημών Προσχολικής Αγωγής και Εκπαίδευσης του Α.Π.Θ. και θα πραγματοποιηθεί στο 10ο όροφο του Πύργου της Παιδαγωγικής Σχολής, στο πλαίσιο του κύκλου εκδηλώσεων, με τίτλο «Πέμπτη στον Πύργο».