ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΤΑΞΗ ΤΟΥ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΕΙΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΣΤΟ ΔΙΚΤΥΟ ΓΑΛΛΟΦΩΝΩΝ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΩΝ (A.U.F.)

Με την ευκαιρία της ένταξης του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου στο Δίκτυο Γαλλόφωνων Πανεπιστημίων (A.U.F.) και στο πλαίσιο του εορτασμού των Ημερών Γαλλοφωνίας, η Αντιπρύτανις του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου, Καθηγήτρια Αθανασία Τσατσάκου, και ο Διευθυντής του Γαλλικού Ινστιτούτου Θεσσαλονίκης, κύριος Ζυλιέν Κιαπώνε-Λουκέζι, έχουν την τιμή να σας προσκαλέσουν σε μια εκδήλωση στο Γαλλικό Ινστιτούτο Θεσσαλονίκης, την Τρίτη 23 Μαρτίου 2010, ώρα 19.00.

Μετά από ένα σύντομο εισαγωγικό βίντεο, ο Καθηγητής του Α.Π.Θ. Γεώργιος Φρέρης θα παρουσιάσει τις δυνατότητες και τις προοπτικές της ένταξης του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου στην AUF. Την εκδήλωση θα τιμήσει με την παρουσία του ο Γενικός Πρόξενος της Γαλλίας στη Θεσσαλονίκη, κος Christian THIMONIER.