ΕΚΔΗΛΩΣΗ: “ΗΜΕΡΑ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ-ΗΜΕΡΑ ERASMUS: ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΙ ΦΟΙΤΗΤΕΣ ERASMUS ΤΟΥ Α.Π.Θ. ΣΥΝΑΝΤΙΟΥΝΤΑΙ ΚΑΙ ΣΥΖΗΤΟΥΝ”

Πραγματοποιήθηκε με μεγάλη επιτυχία, χθες Πέμπτη 13 Μαΐου 2010, στο Αμφιθέατρο «Αλέξανδρος Τσιούμης» της Πολυτεχνικής Σχολής Α.Π.Θ., η εκδήλωση «Ημέρα της Ευρώπης-Ημέρα Erasmus: Οι Έλληνες και οι φιλοξενούμενοι φοιτητές Erasmus του Α.Π.Θ. συναντιούνται και συζητούν».Στην εκδήλωση, η οποία διοργανώθηκε στο πλαίσιο της Φοιτητικής Εβδομάδας του Α.Π.Θ., πήραν μέρος φιλοξενούμενοι φοιτητές Erasmus από την Ισπανία, την Ιταλία, την Πορτογαλία, τη Γερμανία, τη Γαλλία, τη Δημοκρατία της Τσεχίας, την Ολλανδία και την Αυστρία καθώς και Έλληνες φοιτητές που συμμετείχαν στο πρόγραμμα Erasmus.