ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΝΕΑΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ ΤΟΥ Α.Π.Θ.

Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε χθες, Πέμπτη 4 Σεπτεμβρίου 2008 και ώρα 21.00, στον αύλειο χώρο της Νομαρχίας Θεσσαλονίκης η καθιερωμένη εκδήλωση του Σχολείου Νέας Ελληνικής Γλώσσας του Α.Π.Θ., παρουσία του Πρύτανη του Α.Π.Θ., Καθηγητή Αναστάσιου Μάνθου, της Αντιπρυτάνεως Ακαδημαϊκών Υποθέσεων και Προσωπικού του Α.Π.Θ., Καθηγήτριας Αθανασίας Τσατσάκου, του Αντινομάρχη Θεσσαλονίκης Διονύση Ψωμιάδη, του κ. Plamen Ivanov, Γενικού Πρόξενου της Βουλγαρίας, του κ. Christian Thimonier, Γενικού Πρόξενου της Γαλλίας, του κ. Sergii Shutenko, Γενικού Πρόξενου της Ουκρανίας, του κ. Simsir Sezai Tolga, Υποπρόξενο Τουρκικού Προξενείου, του κ. Kaya Ilkay Erman, Ακόλουθο της Πρεσβείας της Τουρκίας, του κ. Goncharov Evgeny, Ακόλουθο της Πρεσβείας της Ρωσίας καθώς και εκπροσώπων της ΣΣΑΣ.