ΕΚΘΕΣΗ ΜΕ ΤΙΤΛΟ: “ΦΙΛΙΑ”

Φιλιά πατρικά ή μητρικά, φιλιά αδελφικά ή ερωτευμένων αλλά και συμβατικά φιλιά αποτυπώνονται με ερευνητική διάθεση από το φακό του φωτογράφου, Καθηγητή της Σχολής Καλών Τεχνών του Α.Π.Θ. Γιώργου Κατσάγγελου σε μία προσπάθεια του Κέντρου Σεξουαλικής και Αναπαραγωγικής Υγείας (ΚΕΣΑΥ) στο Α.Π.Θ., να ευαισθητοποιήσει την κοινή γνώμη, για τα σεξουαλικά ζητήματα και τα προβλήματα αναπαραγωγής.

Η Έκθεση «Φιλιά» περιλαμβάνει 30 φωτογραφίες μεγάλων διαστάσεων (2.00 Χ 1.40 μ.) που αφιλοκερδώς τράβηξε και επέλεξε ο Καθηγητής της Σχολής Καλών Τεχνών του Α.Π.Θ., Γιώργος Κατσάγγελος. Οι δεσμοί που αποτυπώνονται στο φακό είναι υπαρκτοί καθώς πρόκειται για ζευγάρια και οικογένειες που φωτογραφήθηκαν εθελοντικά.