Επίσκεψη του Πρύτανη του ΑΠΘ στο Πανεπιστήμιο της Ανδριανούπολης

Στο Πανεπιστήμιο της Ανδριανούπολης στην Τουρκία παρευρέθη, ύστερα από επίσημη πρόσκληση των Πρυτανικών Αρχών του τουρκικού Πανεπιστήμιου, ο Πρύτανης του Α.Π.Θ., Καθηγητής Αναστάσιος Μάνθος για να απονείμει βραβεία αριστείας σε τούρκους Καθηγητές που διακρίθηκαν για το ερευνητικό και εκπαιδευτικό τους έργο.

Οι επίσημες εκδηλώσεις πραγματοποιήθηκαν για τον εορτασμό των 25 ετών λειτουργίας από την ίδρυση του πανεπιστημίου της Ανδριανούπολης. Στην εκδήλωση συμμετείχαν οι Πρυτάνεις του Πανεπιστήμιου Αθηνών και του Δημοκρίτειου Πανεπιστήμιου Θράκης.

Η συνάντηση μεταξύ του Πρύτανη του Α.Π.Θ., Καθηγητή Αναστάσιου Μάνθου και του Πρύτανη του Πανεπιστημίου της Ανδριανούπολης, Καθηγητή Ντουράν έγινε σε θερμό κλίμα και επιβεβαιώθηκε η επιθυμία των δύο πλευρών για στενή συνεργασία.