ΗΜΕΡΙΔΑ ΜΕ ΘΕΜΑ: “ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΤΗΣ ΠΕΡΙΘΑΛΨΗΣ ΤΩΝ ΑΓΡΙΩΝ ΖΩΩΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ”

«Το παρόν και το μέλλον της περίθαλψης των άγριων ζώων στην Ελλάδα» είναι το θέμα της Ημερίδας που διοργανώνεται από την Ελληνική Ορνιθολογική Εταιρεία (Ε.Ο.Ε.) και τη Φοιτητική Εβδομάδα του Α.Π.Θ. Τις εργασίες της Ημερίδας θα χαιρετίσει ο Υφυπουργός Αγροτικής Ανάπτυξης και Τροφίμων, Κωνσταντίνος Κιλτίδης. Κατά τη διάρκεια της Ημερίδας θα παρουσιαστεί η συμβολή της Κτηνιατρικής Σχολής του Α.Π.Θ. στην περίθαλψη των άγριων ζώων στην Ελλάδα. Στόχος της Ημερίδας είναι η ανταλλαγή απόψεων για το μέλλον, τις δυνατότητες και τα προβλήματα της περίθαλψης στην Ελλάδα. Η Ημερίδα θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 12 Νοεμβρίου 2008 και ώρα 18.30, στο Αμφιθέατρο της Κεντρικής Βιβλιοθήκης του Α.Π.Θ.