“ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ: ΣΤΑΥΡΟΔΡΟΜΙ ΠΟΛΙΤΙΣΜΩΝ”, ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟ ΛΟΓΟΤΥΠΟΥ

Για πρώτη φορά το Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης και το Υπουργείο Πολιτισμού και Τουρισμού συνεργάζονται σε μια συντονισμένη δράση που αφορά στους φοιτητές και απόφοιτους του Αριστοτέλειου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης, του Πανεπιστημίου Μακεδονίας, του Α.Τ.Ε.Ι. Θεσσαλονίκης, καθώς και τους σπουδαστές των ΙΕΚ και των Κέντρων Μεταλυκειακής Εκπαίδευσης, προωθώντας και προβάλλοντας τη νεανική δημιουργικότητα. Για την πολιτιστική δράση του Υπουργείου Πολιτισμού και Τουρισμού, με τίτλο «Θεσσαλονίκη: Σταυροδρόμι Πολιτισμών / Thessaloniki: Cultural crossroads» προκηρύχθηκε διαγωνισμός για το σχεδιασμό λογότυπου.