Συνέντευξη Τύπου για έναρξη “Φοιτητικής Εβδομάδας 2007”

«Για την ειρήνη και τη μη βία» είναι το σύνθημα της φετινής φοιτητικής εβδομάδας. Η ένατη χρονιά της μεγάλης γιορτής του φοιτητικού κόσμου δηλώνει την ανάγκη της πανεπιστημιακής κοινότητας για δημιουργία και επικοινωνία. Η Φοιτητική Εβδομάδα, που μόνο κατ΄ όνομα είναι εβδομάδα, με πληθώρα γεγονότων εκτείνεται, πέραν του Μαΐου και του Ιουνίου, στο Νοέμβριο αισιοδοξώντας ότι ο πολιτισμός θα νικήσει τη βία και η συμμετοχή την αδιαφορία, με ορίζοντα ένα καλύτερο μέλλον για την εκπαίδευση.

Την Πέμπτη 26 Απριλίου 2007 και ώρα 12.00 μ.μ., στην αίθουσα της Συγκλήτου του Α.Π.Θ. (7ος όροφος – κτίριο Διοίκησης) θα δοθεί Συνέντευξη Τύπου, όπου θα παρουσιαστούν οι στόχοι και το πλήρες πρόγραμμα των φετινών εκδηλώσεων. Στη Συνέντευξη θα μιλήσουν ο Πρύτανης του Α.Π.Θ., Καθηγητής Αναστάσιος Μάνθος, ο Πρόεδρος της Επιτροπής Φοιτητικής Εβδομάδας, Κοσμήτορας Σχολής Καλών Τεχνών, Καθηγητής Γιώργος Κατσάγγελος, μέλη της Επιτροπής Φοιτητικής Εβδομάδας και φοιτητές.