ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΤΥΠΟΥ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΓΕΩΛΟΓΙΑΣ ΤΟΥ Α.Π.Θ.

Το Τμήμα Γεωλογίας του Α.Π.Θ., στο πλαίσιο του παγκόσμιου εορτασμού για το ΕΤΟΣ (2008) «ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΓΗ», διοργανώνει εκδήλωση, υπό την αιγίδα της Πρυτανείας του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης, με θέμα: «Τα παγκόσμια Ενεργειακά Αποθέματα των μη Ανανεώσιμων Πηγών Ενέργειας (Υδρογονάνθρακες, και Ουράνιο): Ζήτηση και Παραγωγή, Επιπτώσεις από την Αναμενόμενη Έλλειψή τους», που θα αναπτύξει ο Ομότιμος Καθηγητής του Πολυτεχνείου Κρήτης Αντώνιος Φώσκολος, Επιστημονικός Ερευνητής της Καναδικής Κυβέρνησης – Γεωλογική Υπηρεσία του Καναδά -Ινστιτούτο της Ιζηματογενούς Γεωλογίας και Πετρελαίου. Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 9 Απριλίου 2008 και ώρα 19:30, στην Αίθουσα Τελετών της Παλαιάς Φιλοσοφικής Σχολής.