Αποτελέσματα εκλογικής διαδικασίας για την ανάδειξη των εσωτερικών μελών του Συμβουλίου Διοίκησης του ΑΠΘ

Η εκλογική διαδικασία για την ανάδειξη των εσωτερικών μελών του Συμβουλίου Διοίκησης του ΑΠΘ πραγματοποιήθηκε σήμερα, Τρίτη 26 Σεπτεμβρίου 2023, με καθολική, άμεση και μυστική ψηφοφορία. Η ηλεκτρονική ψηφοφορία ξεκίνησε στις 9.00 και ολοκληρώθηκε στις 16.00, μέσω του ειδικού πληροφοριακού συστήματος «Ψηφιακή Κάλπη ΖΕΥΣ».

Ο αριθμός των εγγεγραμμένων εκλογέων ήταν 1.549. Ψήφισαν 1.391 μέλη ΔΕΠ.

Έγκυρα ψηφοδέλτια : 1.374

Λευκά ψηφοδέλτια : 17

Εκλεγόμενα εσωτερικά μέλη του Συμβουλίου Διοίκησης του ΑΠΘ, κατά σειρά εκλογής, είναι οι:

Αναστασιάδης Κυριάκος, Σχολή Επιστημών Υγείας

Στυλιανίδης Ευστράτιος, Πολυτεχνική Σχολή

Φείδας Χαράλαμπος, Σχολή Θετικών Επιστημών

Ζαρωτιάδης Γρηγόριος, Σχολή Οικονομικών και Πολιτικών Επιστημών

Αποστολίδης Απόστολος, Σχολή Γεωπονίας, Δασολογίας και Φυσικού Περιβάλλοντος

Ζωγραφίδης Γεώργιος, Φιλοσοφική Σχολή

Περισσότερες πληροφορίες για τις Εκλογές Συμβουλίου Διοίκησης του ΑΠΘ, καθώς και σύντομα βιογραφικά σημειώματα των εσωτερικών μελών είναι διαθέσιμα από τον σύνδεσμο: https://www.auth.gr/ekloges-symvouliou-dioikisis-2023/